Domů » Raw cheesecake do skleničky
Raw cheesecake do skleničky

Raw cheesecake do skleničky

Pokud si mohu vybrat cukrárnu, do které zajdu, volím některou z raw cukráren, kde si téměř vždy spolehlivě pochutnám. Doma však až na svůj banánový cheesecake a čokoládovo-pomerančový dort raw dorty nepřipravuji. Ingredience na jeden klasický raw dort, jehož základem jsou obvykle kešu ořechy a kokosový olej či kakaové máslo, vyjdou totiž na několik set korun. Pokud se vám pak dort nepovede, vyhodili jste tedy poměrně dost peněz. Navíc celý raw dort pro dvě osoby je opravdu hodně.

Nedávno jsem dostala nápad, jak vytvořit pouze jednu porci cheesecaku, když už na něj dostanu chuť. Tím řešením je cheesecake do skleničky. Jednoduše si tak připravíte přesně tolik porcí, kolik potřebujete nebo kolik víte, že bez problému sníte. Navíc si ze základního kešu krému snadno připravíte různé příchutě.

Raw cheesecake do skleničky

Níže naleznete recept na jednoduchý základní raw cheesecake, který můžete dále obměňovat dle vlastní chuti a fantazie, stejně jako u klasického cheesecaku. Vyzkoušejte různé druhy ořechů pro základ, do kešu krému pak přidejte kakao či nějaké ovoce. Cheesecake můžete také navrch polít čokoládovou polevou, karamelem či ozdobit ovocem.

Uvedené množství vystačí na 4 porce cheesecaku, samozřejmě si ho však můžete uzpůsobit podle počtu porcí, které potřebujete. Minimálně doporučuji připravit dvě porce, menší množství by se vám mohlo špatně mixovat.

Raw cheesecake do skleničky

Raw cheesecake do skleničky

Počet porcí

4

Příprava

15 minut

Tuhnutí

min. 2 hodiny

Suroviny

Raw cheesecake do skleničky

Postup

  • Připravte si 4 čisté skleničky, do kterých budete tvořit vaše cheesecaky.
  • Ingredience na korpus dejte do sekáčku a rozmixujte. Pokud máte datle příliš suché, doporučuji je předem na cca 10 minut namočit.
  • Vzniklým těstem následně zakryjte dno 4 připravených skleniček a lehce upěchujte.
  • Z kešu ořechů slijte veškerou vodu, ve které byly namočené, a propláchněte je čistou vodou. Poté je dejte do mísy společně s ostatními ingrediencemi na krém a vše rozmixujte do hladkého těsta. Kešu ořechy jsou díky namočení dostatečně měkké, takže je bez problému rozmixujete i obyčejným tyčovým mixérem.
  • Krémem naplňte jednotlivé skleničky a dejte na pár hodin ztuhnout do lednice.
  • Hotové cheesecaky můžete ještě polít čokoládovou polevou, karamelem či ozdobit ovocem podle chuti.
Výživové údaje* na 1 porci
Energie 530 kcal
Bílkoviny 9,2 g
Sacharidy 28,3 g
Tuky 41,8 g

*Uvedené nutriční hodnoty jsou pouze orientační, záleží na konkrétních použitých surovinách a jejich přesném množství.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*