Domů » O mně

O mně

Jmenuji se Anna Keclíková a jsem především máma a manželka, která miluje své dva syny a muže. Mimo to pracuji, snažím se pravidelně cvičit, ráda čtu a baví mě různé kreativní tvoření. Jednou z mých velkých vášní je zdravé vaření a pečení a celkově zdravý životní styl, o kterém je i tento blog.

Vymýšlení nových receptů, zájem o výživu a zdravý životní styl jsou mou velkou vášní a koníčkem. Profesně mám však trochu jiný záběr. Vystudovala jsem informatiku a chemii na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze, díky čemuž mám nejen inženýrský titul, ale také základní znalosti z různých oblastí chemie, umím trochu programovat a především se vyznám v chemických informacích. Následně jsem 10 let pracovala v Národní technické knihovně, kde byly mou specializací elektronické informační zdroje pro vědu a výzkum. Po všech stránkách se tedy vyznám ve vědecké literatuře. Aktuálně si plně užívám rodičovskou dovolenou a své dva kluky a chystám se dokončit doktorské studium v oboru informačních studií na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Své znalosti vědecké literatury a vášeň pro výživu se snažím propojit psaním tzv. science based článků na různá témata z oblasti výživy a zdravého životního stylu. Kromě článků zde na webu jsem napsala také několik článků pro blog Institutu moderní výživy. Dále pravidelně odpovídám na dotazy v rámci projektu Zeptej se vědce, který můžete sledovat na Facebooku, Instagramu a Twitteru.

Anna Keclíková