Domů » O mně

O mně

Jmenuji se Anna Keclíková a jsem především máma a manželka, která miluje své dva syny a muže. Mimo to pracuji, snažím se pravidelně cvičit, ráda čtu a baví mě různé kreativní tvoření. Jednou z mých velkých vášní je zdravé vaření a pečení a celkově zdravý životní styl, o kterém je i tento blog.

Profesně jsou mou specializací elektronické informační zdroje ve vědecké literatuře. Odborné informace patří zároveň k mým hobby, a tak se své recepty snažím vždy obohatit o nějakou zajímavost. Do budoucna bych také ráda psala více tzv. science-based článků na témata z oblasti zdravého životního stylu.

Můj příběh

Co si pamatuji, už od školky jsem bojovala s nadváhou, už od školky jsem byla pěkný buřtík. Jako většina z nás jsem vyrostla na klasické české stravě a plně mě zasáhl i příval fast foodů do ČR. Společně s negativním přístupem k pohybu to mělo za následek neustálé přibírání, které vyvrcholilo v mých sedmnácti letech, kdy jsem překročila hranici obezity 1. stupně.

Tehdy jsem se rozhodla začít s nadváhou bojovat. V následujících letech jsem vyzkoušela různé redukční diety, střídavě jsem hubla a pak zase přibírala. Tento koloběh se mi podařilo zastavit až začátkem roku 2015 (tehdy mi bylo 25 let), kdy jsme s partnerem vyzkoušeli tzv. paleo stravu.

Díky paleo stravě jsem během pár měsíců nejen zhubla na normální zdravou váhu, ale především jsem si vytvořila nový přístup k jídlu a také se naučila jinak vařit. Postupně jsem se začala vzdělávat v oblasti zdravého životního stylu a zároveň neustále vymýšlela nové recepty. Tato vášeň mě drží dodnes. Své znalosti a zkušenosti nejen v kuchyni chci předávat prostřednictvím tohoto blogu.