O mně

Jmenuji se Anna Keclíková a jsem především máma a manželka, která našla svůj životní styl založený na jídle ze skutečných potravin.

Ve svém životě mám spoustu povinností a zájmů, starám se o dva syny a domácnost, pracuji, snažím se pravidelně cvičit, ráda čtu a baví mě různé kreativní tvoření. Jednou z mých velkých vášní je zdravé vaření a pečení a celkově zdravý životní styl, o kterém je i tento web.

Můj příběh

Začalo to snahou zhubnout a přerostlo v životní styl.

Co si pamatuji, vždy jsem bojovala s nadváhou, už od školky jsem byla pěkný buřtík. Jako většina z nás jsem vyrostla na klasické české stravě a plně mě zasáhl i příval fast foodů do ČR. Společně s negativním přístupem k pohybu to mělo za následek neustálé přibírání, které vyvrcholilo v mých sedmnácti letech, kdy se mi na váze ukázalo 81,3 kg, což není při mé výšce 160 cm zrovna málo. Tehdy jsem si konečně sama řekla: „A dost!“ V následujících letech jsem vyzkoušela různé redukční diety, střídavě jsem hubla a pak zase přibírala. Tento koloběh se mi podařilo zastavit až začátkem roku 2015 (tehdy mi bylo 25 let), kdy jsme s partnerem vyzkoušeli tzv. paleo stravu, při které ze stravy vyřadíte obiloviny, luštěniny, mléčné výrobky a průmyslově zpracovávané potraviny, strava se tak skládá především z masa, vajec, zeleniny, ovoce, ořechů a semínek. Během pár měsíců jsme tehdy s partnerem oba zhubli na normální zdravou váhu, kterou si díky dodržování zdravých návyků udržujeme dodnes. Co bylo ale mnohem důležitější, než samotné hubnutí, že jsem si vytvořila nový přístup k jídlu a také se naučila jinak vařit. Úplně mě to tehdy pohltilo, začala jsem se vzdělávat v oblasti zdravého životního stylu a neustále jsem vymýšlela nové recepty. Pochopila jsem, jak moc jídlo ovlivňuje naše tělo a zdraví a jak je důležité vybírat si kvalitní skutečné potraviny. Stále se tedy snažím co nejvíce vyhýbat průmyslově zpracovávaným potravinám a cukru, na našem stole zároveň nenajdete ani příliš mléčných výrobků, obilovin a luštěnin. Někdo by tak mohl mít pocit, že je náš jídelníček velmi omezený a nudný, což ale vůbec není pravda, jak můžete vidět na množství receptů zde na blogu.