Domů » VÁNOČNÍ CUKROVÍ, KUCHAŘKA
Paleo vánoční cukroví e-kuchařka

VÁNOČNÍ CUKROVÍ, KUCHAŘKA

Období před Vánoci patří k jedněm z mých neoblíbenějších v roce. Užívám si vymýšlení a shánění dárků pro své nejbližší, chystání výzdoby a přípravu cukroví. Už jako malá holka jsem každý rok před Vánoci připravovala vánoční cukroví se svou babičkou. Náš rekord byl 16 druhů cukroví. Ne náhodou i v mé kuchařce naleznete recepty celkem na 16 druhů vánočního cukroví, zahrnujících jak tradiční druhy (linecké, vosí hnízda, vanilkové rohlíčky, perníčky a další), tak některé méně tradiční cukroví. Při tvorbě receptů na klasické cukroví jsem vycházela právě z osvědčených receptů mé babičky.

Věřím, že jedním ze základních pilířů zdravého životního stylu je postavit svůj jídelníček v co největší míře na opravdovém jídle. Proto jsou veškeré recepty v této kuchařce pouze ze skutečných potravin, které nebyly vůbec nebo byly jen minimálně průmyslově upravené, a neobsahují rafinovaný cukr. Ve svých receptech nepoužívám ani žádné obiloviny, z mléčných výrobků pak pouze přepuštěné máslo (ghí), mé cukroví je tak přirozeně bez lepku a bez laktózy a navíc odpovídá zásadám paleo stravování.

Zároveň se snažím, aby všechny mé recepty byly jednoduché na přípravu a sestaveny z dostupných surovin, které seženete v běžných supermarketech nebo prodejnách zdravé výživy.

Každý recept, který v této kuchařce najdete, jsem minimálně třikrát vyzkoušela, abych dosáhla té nejlepší chuti i konzistence. Doufám, že vám mé cukroví bude chutnat stejně jako mně a mé rodině.

A na jaké recepty se můžete konkrétně těšit? V mé kuchařce Vánoční cukroví naleznete recept na brusinkové kuličky, datlové kuličky, kakaové ořechy, kokosky, kokosové kuličky, košíčky, linecké cukroví, marokánky, měkké zázvorové sušenky, nepečené ořechové řezy, perníčky, pracny, sušené švestky s mandlemi v čokoládě, švestkovo-makové kuličky, vanilkové rohlíčky a vosí hnízda.

Ukázky z kuchařky si můžete zobrazit po kliknutí na následující tlačítko.

V kuchařce naleznete také recepty odpovídající zásadám tzv. autoimunitního protokolu (AIP). Tyto recepty byly konzultovány s Lucií Podolovou, která se věnuje AIP koučinku a vlastní i odbornou certifikaci AIP Certified Coach.
Autoimunitní protokol je revoluční celostní přístup k léčbě autoimunitních onemocnění, který je založen na úpravě stravy a životního stylu. Pokud jste zatím o AIP neslyšeli nebo se na něj necítíte a vy či vaši blízcí trpíte některým z více než stovky autoimunitních onemocnění, neváhejte se na Lucku obrátit, ráda vám se vším pomůže.
Více informací o AIP naleznete na webu luckyaip.cz. Lucku Podolovou můžete sledovat také na Instagramu @lucky.aip nebo na Facebooku @LuckyAIPofficial.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*