Domů » Kešu sýrovo-česneková pomazánka/dip
Kešu sýrovo-česneková pomazánka/dip (paleo, Whole30, lowcarb, keto)

Kešu sýrovo-česneková pomazánka/dip

Kešu sýr znám už dlouho, vždy si ho ráda objednám, když se dostanu do některé raw restaurace. Teprve koncem loňského roku mě však napadlo pokusit se připravit ho i doma. Překvapilo mě, jak je to snadné. Nejvíc jsem se bála, že můj mixér nezvládne rozmixovat kešu ořechy. Předem namočené kešu však pohodlně zvládl i obyčejný tyčový mixér.

Pro začátek jsem vyzkoušela tuto jednoduchou kešu sýrovo-česnekovou pomazánku, kterou připravíte během pár minut. Výborně se hodí k čerstvé nakrájené zelenině. Připravte si i další zdravé pomazánky, nakrájejte spoustu zeleniny a máte výborné jídlo na oslavu.

Kešu sýrovo-česneková pomazánka/dip (paleo, Whole30, lowcarb, keto)

Přidejte do receptu na pomazánku cca 1/2 hrnku vody a získáte tak jemný česnekový dip/omáčku, se kterým oživíte například steak z kuřecích prsou nebo zeleninový salát.

Další podobné jednoduché a rychlé recepty na chutné zdravé dipy z dostupných surovin vhodné (nejen) pro program Whole30 naleznete v mé kuchařce WHOLE30 RECEPTY.

Whole30 recepty kuchařka

Věděli jste, že

Lahůdkové droždí tvoří neaktivní kvasnice sušené do podoby drobných vloček. Svou chutí a vůní připomíná parmezán a hodí se tak k přípravě salátů, karbanátků, různých dresinků a podobně. Lahůdkové droždí je mimo jiné bohatým zdrojem bílkovin, vitaminů skupiny B, vlákniny, zinku, draslíku i dalších prospěšných minerálních látek a stopových prvků.

zdroj
FoodData Central Search Results: NUTRITIONAL YEAST. FoodData Central [online]. [cit. 2021-01-28]. Dostupné z: https://fdc.nal.usda.gov/fdc-app.html#/?query=NUTRITIONAL%20YEAST

Kešu sýrovo-česneková pomazánka/dip (paleo, Whole30, lowcarb, keto)

Kešu sýrovo-česneková pomazánka/dip (paleo, Whole30, low carb, keto, raw)

Počet porcí

cca 230 g

Příprava

10 minut

Suroviny

  • 1 hrnek (cca 140 g) kešu ořechů, namočených přes noc

  • 4 lžíce lahůdkového droždí

  • 1 lžíce citrónové šťávy

  • 3-4 stroužky česneku

  • 1 lžička soli

  • ½ hrnku (120 ml) vody, pokud chcete řidší konzistenci na dip

Postup

  • Z kešu ořechů slijte veškerou vodu, ve které byly namočené.
  • Přidejte ostatní ingredience a vše rozmixujte. Kešu ořechy jsou díky namočení dostatečně měkké, takže je bez problému rozmixujete i obyčejným tyčovým mixérem.
  • Podle potřeby můžete přidat vodu pro řidší konzistenci. Pokud je naopak pomazánka příliš vodová, přidejte pár kešu ořechů a trochu lahůdkového droždí a opět promixujte.
Výživové údaje* na 100 g
Energie 380 kcal
Bílkoviny 13,6 g
Sacharidy 17,9 g
Tuky 28 g

*Uvedené nutriční hodnoty jsou pouze orientační, záleží na konkrétních použitých surovinách a jejich přesném množství.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*