Rychlé jednoduché muffiny (Paleo, GAPS)

Rychlé jednoduché muffiny

Pokud bych měla vybrat jeden top recept za rok 2019, vyhrály by to tyhle úplně jednoduché muffiny. Pochutná si na nich snad každý a na přípravu si vystačíte pouze se 3 ingrediencemi: banány, vejci a ovocem dle chuti.

Od té doby, co náš Ríša oslavil první narozeniny a zavedli jsme mu do stravy celé vejce, začala jsem mu na snídaně hodně péct. Nejjednodušší a nejrychlejší možností byly právě muffiny z banánů a vajec. Ríša je miloval, někdy měl radši s malinami, jindy s borůvkami. Dokonce mi rád pomáhal při pečení.

Tím, že byl recept původně připravený pro roční dítě a navíc je tak jednoduchý, neměla jsem dlouho tu drzost nabídnout muffiny dospělým návštěvám. Když ale Ríšovi muffiny ochutnali příbuzní, byli tak nadšení, že si někteří hned koupili formu na muffiny, aby je mohli doma taky péct. Občas jsem pak nabídla muffiny i dalším návštěvám a měly úspěch u malých i velkých.

Jako ovoce do muffinů doporučuji zvolit nějaké chuťově výrazné, jako jsou borůvky, ostružiny, maliny, rybíz a podobně, jinak budou muffiny mdlé a bez chuti (například s jahodami). Zda použijete čerstvé nebo mražené je jen na vás a aktuální dostupnosti ovoce, běžně dělám muffiny z mraženého ovoce. 

Tento a další podobné jednoduché a rychlé recepty z dostupných surovin naleznete v e-knize, kterou si můžete stáhnout zde na webu zcela zdarma.

Počet porcí

12 muffinů

Příprava

5 – 10 minut

Pečení

30 minut

Suroviny

  • 2 banány

  • 6 vajec

  • 1 hrnek ovoce

Postup

  • troubu předehřejeme na 170°C
  • banány a vejce společně rozmixujeme (v případě nouze si vystačíme s vidličkou)
  • těsto nalijeme do formy na muffiny
  • přidáme ovoce
  • dáme do rozehřáté trouby a pečeme 30 minut
Výživové údaje* na 1 porci
Energie 64 kcal
Bílkoviny 3,4 g
Sacharidy 6,4 g
Tuky 2,8 g

*Uvedené nutriční hodnoty jsou pouze orientační, záleží na konkrétních použitých surovinách a jejich přesném množství.

3 Komentáře

  1. Muffiny jsou vyborne a jednoduche diky za receptyp

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*