Domů » Kritické myšlení jako základ pro zdraví
kritické myšlení

Kritické myšlení jako základ pro zdraví

Pro podporu svého zdraví často děláme opravdu hodně. Držíme striktní diety omezující celé skupiny potravin, bez výjimky dodržujeme tréninkový plán, užíváme množství suplementů, pravidelně provádíme detox organismu, volíme méně dostupnou alternativní medicínu, chodíme na všemožné diagnostiky nebo třeba vystavujeme slunci i místa, která ostatní nechávají zásadně skryta.

To vše nám bere spoustu energie, času a peněz. Přitom si množstvím kroků, které děláme pro své zdraví, ve skutečnosti spíš škodíme.

V té vší snaze jsme totiž zapomněli na jeden důležitý pilíř zdravého životního stylu, který by měl dle mého názoru tvořit základ veškerého našeho konání. A tím je kritické myšlení.

kritické myšlení jako základ pro zdraví
Bez pevných základů v podobě kritického myšlení nebudou dobře fungovat ostatní pilíře zdravého životního stylu.

Nebezpečí spojená s absencí kritického myšlení

Ať už řešíte stravu, spánek, zvládání stresu, pohyb, životní prostředí, zdravou hmotnost nebo sociální vztahy, vždy dbejte na výběr zdrojů, ze kterých čerpáte informace, a kriticky je hodnoťte, než se pustíte do akce.

Bez zapojení kritického myšlení se vám totiž snadno může stát, že …

  • Jíte podle vás zdravě, přitom si spíš zaděláváte na poruchy příjmu potravy.
  • Poctivě cvičíte, přesto nemáte výsledky.
  • Užíváte zcela zbytečně množství předražených doplňků stravy.
  • Chodíte na diagnostiky, které vám ve skutečnosti nic neřeknou a jedná se pouze o podvod.
  • Nebo třeba investujete veškeré peníze do produktů pochybného MLM.

Jak zapojit kritické myšlení

Chcete se o kritickém myšlení dovědět víc? Naučit se ho používat? Umět se vyznat
v dostupných informacích a dokázat rozpoznat ty důvěryhodné?

Přihlaste se na nový webinář s názvem JAK SE VYZNAT V INFORMACÍCH. Těšit se můžete na 2 hodiny doslova nabité praktickými informacemi, které vám pomohou činit lepší rozhodnutí ve vašem profesním i osobním životě.

webinář Jak se vyznat v informacích
Bližší informace o webináři najdete zde.

Poznejte tajemství vědy

Na seminář JAK SE VYZNAT V INFORMACÍCH pak volně navazuje druhý s názvem ODHALTE, CO VÍ VĚDA, na kterém se naučíte základy práce s vědeckou literaturou.

Vědecká metoda je totiž tím nejlepším nástrojem poznání světa, který máme k dispozici. Je také neodmyslitelně spojena s kritickým myšlením. Věda nám přináší odpovědi na otázky z každodenního života a může nám tak pomoci činit lepší rozhodnutí jak v osobním, tak i profesním životě.

Chcete se vyznat ve vědecké literatuře? Umět si v ní dohledat relevantní informace a číst odborné články? Je to jednodušší, než si myslíte. Na semináři ODHALTE, CO VÍ VĚDA vás naučím pracovat s vědeckou literaturou tak, abyste si v ní sami dokázali dohledat potřebné informace.

webinář Odhalte, co ví věda
Bližší informace o webináři najdete zde.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*