Domů » Varovné signály nedůvěryhodných zdrojů informací
varovné signály nedůvěryhodných zdrojů informací

Varovné signály nedůvěryhodných zdrojů informací

Žijeme v době, kdy jsme doslova bombardováni obrovským množstvím informací útočících na nás ze všech stran. Jednou z naprosto klíčových dovedností se tak stává kritické myšlení a umění rozlišit, kterým zdrojům můžeme věřit a kterým ne. Abyste dokázali lépe rozpoznat ty nedůvěryhodné, připravila jsem pro vás tento bezplatný 7denní e-mailový minikurz s názvem VAROVNÉ SIGNÁLY NEDŮVĚRYHODNÝCH ZDROJŮ INFORMACÍ. Nedůvěryhodné zdroje informací mohou mít totiž značný dopad na vaše rozhodování, názory a dokonce i na vaše chování.

Co získáte z této série?

Tato minisérie vám poskytne užitečné nástroje a dovednosti potřebné k rozvoji vaší mediální gramotnosti a kritického myšlení. Podíváme se v ní společně, jak rozpoznat skryté signály, které by mohly vést k nesprávnému pochopení informací. Naučíte se tak lépe identifikovat, co dělá zdroj informací spolehlivým nebo naopak nedůvěryhodným.

Na co se můžete těšit?

V rámci kurzu si postupně představíme 7 varovných signálů, při kterých byste měli vždy zbystřit smysly, neboť se může jednat o známku nedůvěryhodného zdroje informací. Díky tomu se naučíte lépe rozpoznat potenciálně zavádějící nebo nepravdivé informace, se kterými se můžete setkat online i ve vašem každodenním životě.

Pro koho je kurz určen?

Tento kurz je určen pro každého, kdo si chce rozšířit svou mediální gramotnost a naučit se, jak se orientovat v dnešním informačním prostředí s větší jistotou a kritickým myšlením.

Jak se zúčastnit?

Kurz je zcela zdarma a přístupný pro všechny zájemce. Stačí se zaregistrovat prostřednictvím následujícího formuláře a obdržíte první e-mail minikurzu přímo do vaší schránky.

Nenechte se zaskočit nedůvěryhodnými informacemi. Přihlaste se nyní a posuňte své schopnosti v oblasti kritického myšlení a mediální gramotnosti zas o kousek dál.

Těším se na vaši účast a na společnou cestu k lepšímu pochopení světa informací.

Anna

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*