Domů » Pekanové řezy
Pekanové řezy bez lepku

Pekanové řezy

Máte rádi pekanové ořechy? Vzhledem připomínají nám známější vlašské ořechy, ale chuťově jsou jiné, za mě osobně jemnější. Pekany jsou výborné jen tak, klidně jako rychlá zdravá svačinka. Dále se skvěle hodí například do salátů.

Pokud si chcete z pekanových ořechů připravit i nějaký dezert, vyzkoušejte tyto pekanové řezy. Skládají se ze dvou vrstev: sušenkového těsta a vrstvy sladkého pudinku plného výborných pekanových ořechů. Každá vrstva zvlášť je výborná a dohromady tvoří lahodnou kombinaci, které žádný milovník ořechů neodolá.

Pekanové řezy bez lepku

Věděli jste, že

Pekanové ořechu jsou skvělým zdrojem zdraví prospěšných tuků, konkrétně kyseliny linolové, kyseliny olejové a epigallokatechin gallátu známého pod zkratkou EGCG, který se dále nachází např. v listech zeleného čaje. Tyto sloučeniny mohou dle provedených výzkumů přispívat k prevenci obezity a kardiovaskulárních a metabolických onemocnění, zlepšit lipidový profil, snížit riziko aterosklerózy a mají vliv i na hladinu glukózy v krvi.

zdroj
ATANASOV, Atanas G., Shefali M. SABHARANJAK, Gokhan ZENGIN, et al. Pecan nuts: A review of reported bioactivities and health effects. Trends in Food Science & Technology [online]. 2018, 71, 246-257. ISSN 09242244. Dostupné z: doi:10.1016/j.tifs.2017.10.019

Pekanové řezy bez lepku

Pekanové řezy (bez lepku, paleo)

Počet porcí

12 ks

Příprava

15 minut

Pečení

15+30 minut

Suroviny

Postup

  • Nechte předehřát troubu na 175 °C a připravte si zapékací misku o velikosti cca 16×16 cm, kterou vyložte pečícím papírem.
  • Z ingrediencí na sušenkové těsto si vytvořte těsto, dejte ho do připravené zapékací misky a rovnoměrně upěchujte na dno.
  • Pečte v předehřáté troubě na 175 °C 15 minut, dokud nezačnou kraje lehce hnědnout.
  • Po upečení vyndejte z trouby, kterou nechte zapnutou a připravte si pekanovou vrstvu.
  • V míse smíchejte pomocí metličky javorový sirup, kokosové mléko, vejce, vanilkový extrakt a sůl.
  • Přidejte tapiokovou mouku a dostatečně promíchejte, abyste v těstě neměli hrudky.
  • Nakonec nasekejte pekany na menší kousky a přidejte je do těsta na pekanovou vrstvu. Těsto nalijte do zapékací misky na upečené sušenkovou vrstvu.
  • Dejte zpět do trouby a pečte na 175 °C 30 minut.
  • Nechte vychladnou při pokojové teplotě přibližně 1 hodinu a poté dejte zcela vychladnout do lednice na další cca 2 hodiny.
  • Vyndejte ze zapékací mísy (díky vyložení pečícím papírem by to mělo jít snadno), nakrájejte na kousky a můžete podávat.
Výživové údaje* na 1 porci
Energie 96 kcal
Bílkoviny 1,7 g
Sacharidy 9,9 g
Tuky 5,7 g

*Uvedené nutriční hodnoty jsou pouze orientační, záleží na konkrétních použitých surovinách a jejich přesném množství.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*